| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | Panoramic Camera System 360 Bird View DVR PC Stitched 3D Camera Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Wide Angle |
| Voltage | 12V–24V |
| Product | 360° HD Surround View Safety Camera With 3D Stitching Night Vision & IP67 Rugged Design |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Ultra-wide HD Lens |
| Screen Type | Works With Vehicle AHD/CVBS Displays |
| Product | IR LED Wifi Wireless Camera 4-6 Sensors Backup Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 120°–170° Per Camera |
| Voltage | 12V/24V |
| Product | HD 360° Bird View Parking Assist System With 3D Surround Stitching 1080P Night Vision Cameras For Cars Vans Trucks & Fleets |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Support |
| Resolution | 1080P Full HD |
| View Angle | 170° Ultra Wide-angle |
| Product | Loop Record Car Security Camera 360 Night Vision HD Parking Perfect For Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Car Fitment | Universal |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof , NIGHT VIEW, Parking Line |
| Feature | Rear View Assist |
| Application | Environment Monitoring |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |