| Product | Crystal-clear Imaging For Both Day And Night Use Bird View Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes (customizations Available) |
| Lens | Full HD Lenses |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Product | 360° Panoramic Surround View Parking Assistance System With HD Wide-Angle Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Lens Angle | 170° Wide Angle (Each Camera) |
| Camera Resolution | 1920 × 1080 (Full HD) |
| Product | IP67 AI Vehicle 6-Layer Glass Lens Panoramic Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 170° |
| Lens | 6-layer Glass Lens |
| Product | 170° Wide-angle Lenses 3D Stitching Technology Birds Eye View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Lens | Wide-angle Fisheye Lens |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Video Resolution | HD (AHD / CVBS Optional) |
| Waterproof Support | Yes |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
|---|---|
| Material | Metal |
| Working Temperature | 20-+60 |
| Warranty | 1 Years,12 Months,15 Months,18 Months |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Material | Metal |
|---|---|
| Gps Function | Support |
| Ahd | 720P 1080P |
| Application | Environment Monitoring |
| Loop Recording | Yes, Supports Loop Recording |
| Screen Size | 5inch, 7inch, As Request |
|---|---|
| Housing | Aluminum Alloy |
| Application | Environment Monitoring |
| Vehicle | Universal, Car, Truck, SUV |
| Built In Gps | As Request |
| Product | Real-Time High-Definition Video 360 Bird View Camera For Car |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Function | 360-degree Surround View, Parking Assistance |
| Voltage | 12V |
| Product | 360° Panoramic View 128GB SD Card AHD HD Display Heavy Duty Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | 6 Glass Lenses |
| Camera Quantity | 4 |