| Material | Metal |
|---|---|
| Gps Function | Support |
| Ahd | 720P 1080P |
| Application | Environment Monitoring |
| Loop Recording | Yes, Supports Loop Recording |
| Screen Size | 5inch, 7inch, As Request |
|---|---|
| Housing | Aluminum Alloy |
| Application | Environment Monitoring |
| Vehicle | Universal, Car, Truck, SUV |
| Built In Gps | As Request |
| Weight | 0.65kg |
|---|---|
| Car Make | All Vehicles |
| Camera Connector | AV |
| Conductor | Pure Copper |
| Current Consumption | 20mA-200m |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| Application | Environment Monitoring |
|---|---|
| Parking Line | Yes |
| Packing | Box |
| Memory Card | TF Card |
| Signal | AHD/CVBS |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Viewing Angle | 170° Wide Angle |
|---|---|
| Packing | Box |
| Waterproof Level | IP68 |
| Car Make | All Vehicles |
| Main Functions | Waterproof, Night Vision |
| Weight | 0.65kg |
|---|---|
| Product Type | Rear View Camera |
| Camera Type | License Plate Mount Rear View Camera |
| Video Signal | CVBS / AHD |
| OEM Service | Support |
| G-Sensor | Built-in G-sensor For Collision Detection |
|---|---|
| Package Size | 30x21x5.5cm |
| Current Consumption | 20mA-200m |
| Operating Temperature | -40℃~-80*℃ |
| Weight | 0.65kg |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| View Angle | 170 Degree,Rear Front 170 Degree |
| Functions | Motion Detect,Waterproof,Night Vision |