| Voltage | 12V–24V |
|---|---|
| Lens | Industrial-Grade Glass Lens |
| Wired Or Wireless | Wired |
| Working Temperature | 20°C To 70°C |
| Packaging Details | Export standard package |
| Working Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Vehicle Compatibility | Truck, Van, Trailer, RV, Forklift |
| Voltage | 12V |
| Packaging Details | Export standard package |
| Delivery Time | 45 days |
| Lens | High-Quality Glass Lens |
|---|---|
| Wired Or Wireless | Wireless |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Vehicle Compatibility | Van, Truck, Other Vehicles |
| Packaging Details | Export standard package |
| Lens Material | High Transmittance Glass |
|---|---|
| Monitor | As Request |
| Package | Gift Box Or White Box |
| Waterproof | IP 68 |
| Wide Angle | 170 Degree |
| Material | Metal |
|---|---|
| Housing Type | OEM Replacement Brake Lamp Housing |
| Waterproof Level | IP68 |
| Mounting Location | Tailgate Handle / Tailgate Trim |
| Night Vision Distance | 45ft |
| Product Name | 360 View Car Camera System,360 Degree Round View System,around View Camera System,Car DVR,360 BUS Bird View |
|---|---|
| Function | 360 Seamless Full View,birdview,Parking Assist,Car Reversing System,Car Rear View |
| Signal System | PAL |
| Material | Metal |
| Operating Voltage | 12v-24v |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |