| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Resolution | FHD 1296P 30FPS,FHD1080P,HD 1920*1080 Pixel 30fps,800*480,3840 *2160 4K |
| Product | WiFi Battery Powered Backup Camera For Trucks, RVs, Forklifts & Trailers – Magnetic Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 640 × 480 (0.6MP) |
| Image Sensor | CMOS 1/4” |
| Produt | 10-Inch 3D 360 Panoramic All-in-One Car Monitoring PC With HD Camera System & WiFi Navigation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | 6-glass Wide-angle Lens |
| Camera Quantity | 4 |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Name | Wifi Car Cameras |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Interface | USB |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera, Wireless Rear Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 90°-140° |
| Type | Wifi Rear View Camera |
|---|---|
| View Angle | 140 Degree |
| Material | Mental |
| App Control | Support |
| Night Vision | Support |