| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Features | High Definition \ Super Waterproof |
|---|---|
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | BG-BZF-1080H |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Viewing Angle | 170 Degrees |
| Sensor | AHD-SONY225 |
| For | Trucks |
| Connectivity | Aviation/AV Connectors |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Vehicle Camera Power Distribution & Signal Conversion Cable For Fleet Monitoring |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Power Input | DC 12–24V (Vehicle Power / Cigarette Lighter) |
| Camera Connector | 4-Pin Aviation Connector |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
| Loop Recording | Support |
| White Balance | Support |
| Position | Rear+Front+Side |
| Product | AHD 720P Truck Side Blind Spot Camera With 170° Wide Angle & Starlight Night Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 1024 × 720P |
| Lens Angle | 170° Wide Angle Fisheye |