| Product | AHD HD Night Vision Backup Camera For Truck & Bus 180° Wide Angle IP68 Waterproof Full-Color Starlight Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | Up To 900 TVL (782 × 582) |
| Video Output | AHD Coaxial Signal |
| Product | HD IP68 Waterproof Metal Rear View Camera With 170° Wide Angle & Night Vision For Truck, Bus And Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | Vehicle Rear View Camera |
| Image Resolution | HD (Optional 720P / 1080P) |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Product | Full Color Night Vision Adjustable Len 15.88inch Rear View Mirror |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Mirror Size | 15.88 Inches |
| Lens Type | F18 Dedicated Lens |
| Product | 360° Panoramic HD Vehicle Camera System With 3D Stitching 1080P Night Vision 170° Wide Angle & Parking Monitoring |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12V / 24V |
| Product | Super 3D 360° Panoramic Surround View Camera System With 1080P HD Wide Angle Night Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM / ODM | Yes |
| Lens | Multi-layer Glass Wide-angle |
| Camera Quantity | 4 |
| Product | HD CCD Vehicle Rear View Camera With Night Vision 170° Wide Angle IP68 Waterproof For Truck Bus & Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 900 TV Lines (Approx. 782×582) |
| Lens Type | 6-Layer All-Glass Lens |
| Product | HD AHD License Plate Rear View Camera With 170° Wide Angle & Full-Color Night Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | License Plate Rear View Camera |
| Video Signal | AHD / CVBS Optional |
| Weight | 0.65kg |
|---|---|
| Car Make | All Vehicles |
| Camera Connector | AV |
| Conductor | Pure Copper |
| Current Consumption | 20mA-200m |
| Product | 3D 360 Degree Surround View Monitoring System With 1080P HD Wide Angle Cameras Night Vision Reverse Guidance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM / ODM | Yes |
| Lens | Multi-layer Glass Wide-angle |
| View Angle | 170° × 4 |