| Product Name | Reversing Camera |
|---|---|
| Function | Waterproof, Night Vision |
| Screen | 10 Inch |
| Loop Recording | Support |
| Gps Function | Support |
| Product | 4-Channel Mobile DVR System With 10-Inch VGA Monitor, 4G GPS Tracking & Driver Monitoring For Truck And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| DVR Channels | 4-Channel Video Input |
| Display | 10-Inch VGA Monitor |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Material | Metal |
|---|---|
| Wifi | Support |
| Viewing Angle | 170° |
| Night Vision | Infrared LED With Enhanced Low-light Performance |
| Storage | Supports Up To 64GB MicroSD Card |
| Product | Driver Monitoring Camera Kit With MDVR For Commercial Vehicles In-Cab & Forward-Facing Camera System For Fleet Safety |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| System Type | Driver Monitoring Camera Kit + MDVR |
| Camera Type | Driver-facing / Forward-facing / External Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Mirror Size | 15.88 Inch |
|---|---|
| View Angle | Wide Angle 170° |
| Night Vision | Matte Night Vision |
| Special Point | Strong Light Suppression |
| Display | Dual Screen Display |