| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product | Light Night Vision 170° Lens 12V/24V Backup Camera For Camper Trailer |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Ultra-wide Angle |
| View Angle | 170° |
| Product | Replacement Third Brake Light Camera For NV400 & Movano |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Product Type | Brake Light Type Reverse Camera |
| Vehicle Compatibility | Renault Master (2010–2016) / Nissan NV400 / Opel Movano |
| Product | Plug-and-Fit Brake Lamp Camera For Fleet Vehicle Safety |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Product Type | Brake Light Type Reverse Camera |
| Installation Position | High-mount Third Brake Light |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Video Resolution | HD (AHD / CVBS Optional) |
| Waterproof Support | Yes |
| Key Word | High-Definition OEM 1080P AHD Car Security Camera With Infrared LED And Wide Viewing Angle |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| 3DNR | Yesj |
| Smart Chip | SONY |
| Waterproof Rating | IP68 |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |