| Product | Multi-Channel Rearview Mirror Monitoring System With Front & Side Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| View Angle | 120°–150° |
| Voltage | DC 12V |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | Sony IMX307 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Osd Language | Support Multiple Languages |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Mounting Type | Clip-on |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Resolution | 800x480 |
|---|---|
| Supported Language | English, French, Spanish, German, Italian, Russian, Chinese |
| Video Input | 2 Channels |
| Installation | Replace Original Car Rearview Mirror |
| Display Type | TFT LCD |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |