| Waterproof | IP67 Waterproof |
|---|---|
| Power Supply | DC12V |
| Alarm Volume | 70-80dB (30cm) |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Maximum Power | 2.5W |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Waterproof | IP67 |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Waterproof | IP67 |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Sensor | 720P |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Waterproof | IP67 |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Sensor | 720P |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product | Advanced 360° Bird-View Parking Assist System With 1080P HD Cameras, 3D Surround Imaging, Waterproof IP67, Reverse Trajectory & Parking Monitoring For Cars, SUVs, Trucks, And Buses |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Parking Monitoring | 1–24h Optional |
| Compatibility | Cars, SUVs, Vans, Trucks, Buses, RVs |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Sensor | 720P |
|---|---|
| Compatibility | Universal |
| Loop Recording | Support Loop Recording |
| Type | Ultrasonic |
| Power Supply | 12V DC |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
|---|---|
| Effective Range | <0.9m |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Probe Size | 22*20mm |
| Suitability | Universal |