| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | Aluminum Housing 3-way Video Inputs IPS Electronic Rearview Mirror Blind Spot Monitoring Systems |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM Service | Support |
| View Angle | Adjustable Wide-angle Lens |
| Voltage | 12–24V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Resolution | 800x480 |
|---|---|
| Supported Language | English, French, Spanish, German, Italian, Russian, Chinese |
| Video Input | 2 Channels |
| Installation | Replace Original Car Rearview Mirror |
| Display Type | TFT LCD |
| Gps Navigation | Yes |
|---|---|
| Digital Tv Receiver | Optional&Support |
| Android | Android 4.4/6.0/7.1/8.0 |
| Car Market | Changan Cs35 |
| Radio | NXP6686 |
| Product | SD Card TF Card HD Recording Android CarPlay Dash Cam With Gps Navigation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Function | Video Recording, GPS Navigation, CarPlay/Android Connect, Parking Assistance |
| Screen Type | Touchscreen |