| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 360° Commercial Vehicle Birdview Camera System With 1080P HD 3D Surround Imaging Parking Monitoring & Wide-Angle Cameras For Buses, Trucks & Fleets |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Technology | 3D Stitching + Panoramic View |
| Storage | USB / External Memory |
| Product | 360° 3D Bird View Car Camera System With 1080P HD, 4-Camera Surround Monitoring, Parking Assist, Waterproof Wide-Angle Lenses & Reverse Trajectory Guidance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| View Angle | 170° Wide-Angle |
| Panorama Mode | 360° Surround View / 3D Bird View |
| Product | Advanced 360° Bird-View Parking Assist System With 1080P HD Cameras, 3D Surround Imaging, Waterproof IP67, Reverse Trajectory & Parking Monitoring For Cars, SUVs, Trucks, And Buses |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Parking Monitoring | 1–24h Optional |
| Compatibility | Cars, SUVs, Vans, Trucks, Buses, RVs |
| Product | 1080P 3D 360° Bird View Camera System For Bus & Commercial Vehicles With Panoramic Parking Monitoring And IP67 Waterproof Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Resolution | 1080P Full HD |
| Viewing Angle | 170° Wide Angle Per Camera |
| Product | Six-glass Wide-angle 360° Panoramic Monitoring Bird Eye Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Six-glass Wide-angle |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Product Name | Car Wireless Camera |
|---|---|
| Color | Black |
| Waterproof | IP 67 |
| Night Vision | Yes! |
| Lens Angle | 140-degree |
| Product | Rear View Mirror Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Screen Size | 4.3inch |
| Screen Type | LCD |
| Screen Size | 7 Inches |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Osd Language | Support Multiple Languages |
| Waterproof | IP67 |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |