| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Material | Metal |
|---|---|
| Camera | Optional For Front, Side, Back |
| View Angle | 170 Degree,Rear Front 170 Degree |
| Shockproof | 6.8 |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Features | Anti-glare, Wide Angle View, Weatherproof |
|---|---|
| View Angle | Wide Angle 170° |
| Material | ABS Plastic |
| Installation | Clip-on |
| Video Output Mode | 18 PIN |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Compatibility | Mercedes Sprinter 2006–2023, VW Crafter 2007–2017 |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Material | Metal |
|---|---|
| Video Signal | AHD |
| Fitment | Universal |
| Application Voltage | Vehicle Power System Compatible |
| View Angle | 170 Degree Wide Angle |