| Product | Blind Spot Camera Solution For Global Automotive Aftermarket |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Signal Formats | CVBS / AHD Signal Formats |
| Waterproof Rating | IP68 |
| Product | Built-in Battery Magnetic Housing Wireless Reverse Parking Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 120–150° |
| Voltage | Monitor 9–36V / Camera: Built-in Battery |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Model | 128i, 1' Series M135i, 1' Series M140i 5 Doors, Z4, 1 SERIES (F52) |
|---|---|
| Year | 2012, 2008-2013, 2008-2010, 2008-2011, 2005-2008, 2003-2005, 2003-2006, 2006-2010, 2005-2010, 2006-2008, 2019-, 2011-2016, 2016-2019 |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Bmw, BMW (BRILLIANCE), BMW - Europe |
| View Angle | 120° |