| Product | IP69K Metal Housing Camera For Commercial Vehicle Vision Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | AHD Vehicle Camera |
| Image Sensor | AHD Sensor (Optional Sony Solution) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Type | Sharkfin Side Camera |
|---|---|
| Screen Size | 6.25 Inch |
| Support Resolution | 1080P |
| Power Supply | DC 12V |
| Position | Side Way |
| Keywords | Bird View Camera System |
|---|---|
| Lens Angle | 170 Degree |
| Display Size | 7'' HD |
| Resolution | 1080P |
| Monitor Display | Hanging Overhead Or Standing On Dashboard |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Monitor, Backup Camera, Side Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |