| Product | 360 Car Camera System – Full Surround View With HD Clarity And Real-Time Monitoring |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Color | Black |
| Voltage | Optional For Wide Voltage 9~36V |
| Product | 360° 3D Bird View Parking Assist System With 1080P Cameras, 170° Super Wide Angle, Night Vision & IP67 Waterproof For Cars, SUVs And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | 4-Camera Surround View |
| Night Vision | Infrared Enhanced |
| Product | HD CCD Vehicle Rear View Camera With Night Vision 170° Wide Angle IP68 Waterproof For Truck Bus & Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 900 TV Lines (Approx. 782×582) |
| Lens Type | 6-Layer All-Glass Lens |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | HD AHD Vehicle Camera With Night Vision For Trucks And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Sensor | HD / AHD Image Sensor |
| Resolution | 720P / 1080P (Optional) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |