| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| G-Sensor | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | 12V DC |
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
|---|---|
| Power Source | 12V DC |
| Video Input | 4CH 1080P AHD |
| G-Sensor | Yes |
| Lens Type | Wide-angle |
| Product | Real-Time High-Definition Video 360 Bird View Camera For Car |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Function | 360-degree Surround View, Parking Assistance |
| Voltage | 12V |
| Product | Multi-Camera 360° Bird View System For Cars | Seamless Parking, Reversing & Blind Spot Coverage |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Processing | Real-time Stitching, 3D Noise Reduction |
| Night Vision | Star-level Low-light Support |
| Product | 360° 3D Bird View Parking Assist System With 1080P Cameras, 170° Super Wide Angle, Night Vision & IP67 Waterproof For Cars, SUVs And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | 4-Camera Surround View |
| Night Vision | Infrared Enhanced |
| Product | Vehicle 360° Bird View Camera – Full-Spectrum Surround Vision For Parking Safety |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Night Vision | Support |
| IP Rating | IP 68 |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| View Angle | 170 Degree,Rear Front 170 Degree |
| Functions | Motion Detect,Waterproof,Night Vision |
| Product | Crystal-clear Imaging For Both Day And Night Use Bird View Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes (customizations Available) |
| Lens | Full HD Lenses |
| Camera Quantity | 4 Cameras |