| Material | Metal |
|---|---|
| Video Signal | AHD |
| Fitment | Universal |
| Application Voltage | Vehicle Power System Compatible |
| View Angle | 170 Degree Wide Angle |
| Product Name | 360 Car Camera Systems |
|---|---|
| Material | Metal |
| Night Vision Support | Yes |
| Viewing Angle | 170° Wide Angle |
| Installation Position | Rear / Side / Blind-spot |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
|---|---|
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months,2 Years,13 Months,18 Months |
| Power | Standard,2.4W,4W,DC 12V,<3w |
| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Material | Metal |
|---|---|
| Housing Type | OEM Replacement Brake Lamp Housing |
| Waterproof Level | IP68 |
| Mounting Location | Tailgate Handle / Tailgate Trim |
| Night Vision Distance | 45ft |
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
|---|---|
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Power | Standard,2.4W,4W,DC 12V,<3w |
| Features | Anti-glare, Wide Angle View, Weatherproof |
|---|---|
| View Angle | Wide Angle 170° |
| Material | ABS Plastic |
| Installation | Clip-on |
| Video Output Mode | 18 PIN |
| Features | Anti-glare, Wide Angle View, Weatherproof |
|---|---|
| Adjustment | Manual |
| Video Output Mode | 18 PIN |
| Osd Language | Support Multiple Languages |
| View Angle | Wide Angle 170° |